Hotele, hotels
Hotels London, Warsaw, Hotels Cracow, Czestochowa
   

Nieruchomości Częstochowa

Nieruchomości w Częstochowie

Biura nieruchomości: mieszkania - domy - działki budowlane w Częstochowie

Artykuł 3:

Rynki, trendy, firmy

Kolejny deweloper na giełdzie

Austriacki deweloper Warimpex Finanz-und Beteiligungs AG prawdopodobnie 29 stycznia zadebiutuje na warszawskiej giełdzie
Spółka ogłosiła w piątek, że niemal równocześnie wejdzie na giełdę w Wiedniu. Inwestorzy w Polsce i Austrii będą mogli kupić do 10 mln akcji, w tym 6 mln pochodzić będzie z nowej emisji. W Warszawie można się na nie zapisywać od wczoraj. Widełki cenowe ustalono pomiędzy 8,5 a 13 euro za akcję.

Co chce zrobić Warimpex z pieniędzmi zarobionymi na giełdzie? Zarząd deklaruje, że zainwestuje je w rozwój firmy. Specjalizuje się o­na w inwestycjach na rynku hotelarskim w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest właścicielem bądź współwłaścicielem 11 luksusowych hoteli, a ponadto dziewięciu centrów handlowych oraz biurowców. W Polsce Warimpex jest współwłaścicielem warszawskich hoteli Jan III Sobieski oraz InterContinental, a także właścicielem hoteli Chopin w Krakowie oraz Amber w Międzyzdrojach. Spółka zaplanowała budowę kolejnych sześciu hoteli. Np. w stolicy ruszy wkrótce budowa pięciogwiazdkowego hotelu Le Palais. Z kolei w Krakowie, Katowicach i Łodzi powstaną hotele cztero- i trzy gwiazdkowe (w tym hotele sieci Andel's i Angelo).

Źródło: Gazeta.pl

Co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?

 

Copyright 2006-2008 MIG hosting, Kontakt